Halucinogeny

3. března 2007 v 11:35 | Hulič |  O Většině Drogách

Halucinogeny:

Je dobré vědět, že konzumace halucinogenů (lysohlávky, tripy , LSD, části durmanu, …) je nebezpečná nevyzpytatelností účinků. Ve srovnání s jinými drogami nejvíce ovlivňuje vnímání a prožívání a nejvážněji ohrožuje soudnost konání s psychickým zdravím.
rizika
prožití špatného tripu - zážitku spojeného s intenzivními pocity strachu, šílenství, apod., po vystřízlivění může vyústit do období déle trvající deprese a psychické nepohody
ztráta soudnosti - osoby halucinující domnělé nebezpečí mohou ohrozit zdraví, či životy uživatele i jeho okolí
flashback - náhlý, obvykle několik minut trvající prožitek návratu halucinace, postihující uživatele nečekaně ve střízlivém stavu a to i po dlouhé době abstinence (až 1 rok)
vznik latentní psychózy - teorie o možnosti "spuštění" skrytého psychického onemocnění, které by za normálních okolností (bez intoxikace halucinogenem) nepropuklo
neschopnost reálného posouzení vlastního stavu. Subjektivní pocit předávkování je běžný a snadno přehodí výhybku na špatný trip.
Houby - velké riziko záměny se smrtelně jedovatou čepičatkou, jedovatými vláknicemi, pavučinci atd.. Rostou ve stejný čas na stejných místech a jsou po čertech podobné. Téměř každou aplikaci provází nevolnost, někdy i zvracení.
Durman - efekt připomíná těžkou otravu, při které člověk pozná temnou a děsivou stránku halucinací. Málokdo nejde odvahu zážitek zopakovat.
Tripy - některé "papírky" prodávané jako tripy mohou účinkovat podobně jako pervitin, jiné třeba vůbec
Nezapomeňte: část sebevražd a smrtelných úrazů byla způsobena intoxikací halucinogenem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 žofie žofie | E-mail | 25. září 2010 v 20:59 | Reagovat

Proč by to někdo bral, kdyby to bylo takhle? :D Překrucuješ to, vybíráš to špatné, což ale je taky k něčemu dobré, a s tím do toho lidi jdou, poněvadž o tom ví mnohem víc než ty.
Malá novinka - halucinogeny nevyvolávají závislost :p

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama