Kompletní Rady k Pěstování část.3

3. března 2007 v 20:17 | Hulič |  Pěstování

Škůdci

Můžete-li zabránit ve výskytu hned ze začátku, tím lépe. Když už je jednou rostlina napadena, budete pravděpodobně bojovat se škůdci po celou dobu života rostliny. Předejít škůdcům se dá použitím sterilizované půdy a nádob, a nevnášením jiných rostlin do pěstební místnosti. Máte-li nějaká domácí zvířata, nedovolte jim vstupovat do místnosti, protože mohou ve své srsti donést škůdce zvenčí. Pravidelně kontrolujte rostlinu a hledejte známky hmyzu, skvrn, dírek v listech, hnědnutí vrcholků listů a uvadlých větviček. Najdete-li navzdory vąem opatřením na vaší rostlině nějaké škůdce, je čas k postřiku nějakým insekticidem. Musíte použít něco, co zabije škůdce a ne vás. SPIDER MATES (Tetranychidae) jsou pravděpodobně příčinou vašeho trápení. Jsou to skoro mikroskopičtí škůdci a těžko se hledají. Na listech zanechávají sítě podobné pavoučím. Zanechávají za sebou také malé dírky v listech. První věcí, které si asi všimnete, je, že rostlina vypadá sklesle a nemocně. Sají enzymy z listů a jako důsledek se objevuje ztráta zelené barvy a lesku. Občas listy vypadají jako napadeny nějakou houbou. Vajíčka jsou velmi malé černé tečky. Použijte třeba i lupu a podrobně prozkoumávejte rostlinu. Zkoumejte také listy zespodu. Tyto škůdce najdete sedět na povrchu stejně jako zespod listu. Čím dříve začnete se škůdci bojovat, tím dříve budete mít od nich pokoj. K hubení SPIDER MATES (Tetranychidae) používejte přípravky, které obsahují tyto dvě sloučeniny: keltan (kelthane) a malateon (malatheon). Obě látky jsou smrtelné lidem a domácím zvířatům stejně jako škůdcům. Ale nemusíte mít obavy, tyto látky se asi po deseti dnech detoxifikují. Tedy můžete v pohodě marihuanu kouřit po deseti dnech po postřiku. Tyto látky bohužel zabíjí jen dospělé jedince a tak pravděpodobně budete muset postřik opakovat co čtyři dny po dobu 2 týdnů, aby jste měli jistotu, že jste zabili všechny dospělé jedince, než začnou klást opět vajíčka. Dělejte vše pečlivě, protože jediný vajíčka kladoucí SPIDER MATES (Tetranychidae) stačí, aby se populace během krátké doby obnovila. A i přes vaši chemickou ofenzívu je skoro jisté, že jeden nebo dva jedinci přežijí.
Vidíte-li kolem rostlin lítat malé bílé mušky, tak si můžete být jisti, že vaše chemická válka bude pokračovat. Tyto mušky jsou odolné skoro proti všem insekticidům. Důležité je zničit je již v jejich larválním stadiu, protože larvy dělají nejvíce škod na listech. Budete muset zachovat stejnou strategii boje, jako u SPIDER MATES (Tetranychidae).
Další metodou může být použití mýdlových vloček. Rozpusťte vločky ve vlažné vodě a míchejte, dokud se nevytvoří pěna. Potom tímto roztokem postříkejte vaši rostlinu. Nevýhodou je, že když rostlinu před nebo těsně po sklizni pořádně neumyjete, budete mít v ústech při kouření pocit mýdla.

Zaštipování

Zaštipování nemusí být vždy nutné. Důvod, proč se dělá je, že podporuje sekundární rašení a umožňuje světlu pronikat k nevyvinutým listům. Některé typy marihuany jsou přirozeně husté a bohaté, a když nejsou zaštipovány nebo stříhány, tak míza proudí nerušeně až do vrcholků, kde se vytváří květy plné pryskyřice. Na druhou stranu, když se vám zdá, že je vaše rostlina moc vysoká a tenká na věk tří týdnů, pak pravděpodobně potřebuje zaątípnout, aby z ní vyrostla pěkná listnatá rostlina. Tedy, ve věku tří týdnů by měla mít nejméně dvě sady větví a nebo 4 shluky listů a vrchol. K zaštípnutí stačí, když normálně odřeľete vrcholek hned nad místem, kde se stýkají dvě protilehlé větvičky. K rovnému a čistému řezu použijte žiletku. Chcete-li, můžete nechat vrcholek zakořenit ve vodě s přídavkem nějakého kořenového aktivátoru. Po objevení kořenů vrcholek zasaďte a on by měl vyrůst v novou rostlinu. Budete-li nechávat vrcholek kořenit ve vodě, je třeba jej nyní seříznout šikmo, aby byl vodě vystaven co největší povrch. Výhodou zaštipování je, že rostlina vyrazí do více vrcholků, více vrcholků rovná se více aktivních látek, a tom je celá hra. Pokaždé, když odříznete vrcholek, rostlina vyrazí se dvěmi novými vrcholovými větvemi z místa pod řezem, kde se stýkají větve. Zaštipování také povzbuzuje spodní větve k rychlejąímu růstu, než normálně, kdyby rostlina nebyla zaštipována.
Zaštipování je metoda jak získat na jedné rostlině více palic. Palice je vlastně vrcholek rostliny s květy. Jestliže během růstu odřežete vrcholek rostliny těsně nad místem, kde vyrůstají ze stonku listy, vyrazí z tohoto místa dvě větve a na konci každé bude nová palice. Tyto řezy můžete opakovat. Počty palic rostou geometrickou řadou. Správné košatění listoví zajistí průběľné zaštipování listů. To je možné poprvé provádět u rostlin starých 3-6 týdnů, kdy odstřihujeme vršek rostliny těsně nad jedním trsem listů. Hlavní stonek se pak uštipuje tak, že necháváme vždy 4-5 kolének pod řezem. Správné zaštipování zajistí optimální košatění a růst listů. Se zaštipováním se to ovšem nesmí přehánět - rostlina by také mohla uhynout.

Kvetení

Změní se světelný režim na dvanáctihodinovou noc. Po několika dnech se růst zastaví a začnou se objevovat květy. Přichází chvíle rozhodnout co se provede ze samci. Nechá-li pěstitel samce normálně vykvést kvůli semenům, musí jim ještě trochu pomóct s opylením, protože ve skříni asi težko přenese vítr pilová zrnka na samičí květy. Nevýhodou je, že získaný materiál má nižší obsah THC, tedy je méně silnější. Jestliže jde hlavně o psychotropní účinky, odstraní se samčí rostliny hned jakmile je možné je rozpoznat. K opylení nedojde, samičí rostliny vykvetou a neplýtvají drahocenným THC na tvorbu semen. Konopí je rostlina hermafrodit. Není dopředu jasné jakého pohlaví daná rostlina bude. Teprve během růstu se kytka "rozhodne" čím bude. Nelze to nijak ošidit. Je nutno rostliny přinutit ke květu a pak podle tvaru květů určit o jaké pohlaví jde. Existuje několik fint, jak na přírodu vyzrát. Většina pěstitelů nechce pěstovat samce. Ideálem je pěstovat rovnou samice.
Hlavní metodou jak, toho docílit je klonování. Odříznutím listu a jeho zakořeněním získá zahradník geneticky identického jedince, který má stejné pohlaví jako rodič. Není pak potřeba semen. Někteří pěstitelé takto rozmnožují jedinou původní rostlinu již 30 let, bez zjistitelné genetické degenerace. Navíc kvalita marihuany získané z takovéto rostliny je stále stejná. Každý si tak může množit ten model, který mu svou kvalitou vyhovuje. Další fintou je zrychlené zjištění pohlaví. Dolní část rostliny v místě, kde z ní vyrůstají listy se zakryje papírem, tak aby byla ve tmě. Tato část začne kvést. Kontrolou květů lze zjistit pohlaví. Je-li to samec, odstraní se. Je-li to samice, papír se odstraní a rostlina dále roste.

Sklizeň

Poslední fází je sklizeň. Zde je nejdůležitější otázkou KDY?. Cílem je sklidit rostlinu ve chvíli, kdy je obsah účinných látek nejvyšší. Toho lze dosáhnout jen dlouholetým pozorováním a zkušeností. Obecné pravidlo praví, že se sklízí v době, kdy začnou červenat a hnědnout vlákna rostoucí z květů. Sklizeň se provádí v době, kdy je rostlina v plném květu - nejlépe je vystihnout okamžik, kdy kvete největší množství květenství. Když samčí rostliny vytrousí svůj pyl, začínají odumírat a tehdy by se měly sbírat. Samičí žije, dokud nedozrají semena a odumírá asi měsíc po samci. Po posekání rostlin se tyto nemusí nijak zvlášť upravovat - stačí je rozložit na nějakém suchém a dobře větraném místě. Poté co je sklizeň dostatečně proschlá je vhodné jednotlivé části rozčlenit podle potence (obsahu THC) na několik složek. Nejpotentnější jsou palice květů s okvětními lístky. Naopak téměř bezcenné jsou velké listy a stonek. Pro uskladnění je vhodné použít tmavou a vzduchotěsnou nádobu , která je poté uložena na chladném, suchém místě (např. v mrazáku). Pokud by teplota byla příliš vysoká docházelo by k degradaci THC na méně účinné cannabinoidy.

Sušení

Tak tedy máte vypěstovánu svou marihuanu a budete ji chtít správně usuąit a skladovat, aby při koření byla jemná a "nekousala". Můžete zabránit nepříjemné chuti chlorofylu u "domácky" pěstované marihuany několika způsoby tak, aby marihuana měla jemnou a vyzrálou chuť, místo chuti ostré.
Za prvé, vytáhněte rostlinu i s kořeny a celou ji pověste na 24 hodin kořeny vzhůru. Pak obalte rostlinu papírem nebo velkým papírovým pytlem s otevřeným vrcholem a nechte takto rostlinu viset další 3 až 4 dny, dokud se vám listy nezdají suché na dotek. Nyní stáhněte listy ze stonku a dejte je do skleněné nádoby s víčkem. Nestlačujte listy příliš silně, protože je třeba, aby se k nim dostal vzduch. Hlavním nebezpečím při sušení a skladování je plíseň. Jsou-li listy moc vlhké v čase, kdy je dáváte do sklenice, začnou plesnivět, a protože plíseň ničí aktivní látky, zničí i vaši marihuanu. Měli byste kontrolovat sklenici denně a cítíte-li kyselé aroma, vyndejte marihuanu ven a rozprostřete ji na papír nebo noviny, aby mohla rychle uschnout. Někteří pěstitelé doporučují skladovat marihuanu ve tmě a chladu - prý se jim osvědčila mraznička.
Další metodou je, že přes rostlinu natáhnete plastikový vak. Udržujte vak lehce vlhký a i s rostlinou jej nechejte na slunci aspoň jeden týden. Pak přemístěte rostlinu do papírového pytle a nechte ji uschnout tak, aby byla vhodná ke kouření. Proces zrání vede k odstranění chlorofylové chuti. Pamatujte, že tak, jako mnoho věcí v životě, i marihuana zraje s věkem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 aleš  jadna aleš jadna | E-mail | 8. září 2007 v 20:28 | Reagovat

dobrý dern ja bych se chtěl zeptat nproč mi u mariuhany žloutnou listi i když má přisun dostatek vody i slunce děkuji za vaší odpovjed

2 G_Unit G_Unit | E-mail | Web | 28. září 2007 v 18:34 | Reagovat

nemos ji zalevat chcanim

3 mich mich | 28. prosince 2007 v 22:06 | Reagovat

no ty vole..proboha:D od kuds to skopírovaL? hemp.cz ? grower.cz ? nebo z jiního blogu který to skopírol zase z jíného blogu?:D

4 pěstitel pěstitel | 18. března 2008 v 21:37 | Reagovat

máš to tu dobrý tak to má bejt

5 tpcm tpcm | E-mail | 30. dubna 2008 v 21:56 | Reagovat

jak na isto rozoznám pohlavie? ď

6 :-))) :-))) | 14. listopadu 2008 v 19:49 | Reagovat

koukni se do rozkroku :D

7 Kwik Kwik | 10. května 2009 v 23:49 | Reagovat

no podle toho jestli maa paalky nebo ne... *lol* tj otazka :D

8 Jimi Jamail Jimi Jamail | 20. června 2009 v 13:01 | Reagovat

Takze vlastne muzu sam pro sebe a nikomu nic nemusim.   To zni moc dobre....

9 dobi23 dobi23 | E-mail | 5. srpna 2009 v 14:09 | Reagovat

ahoj, chtel bych se zeptat, jestli netusite, co by mohlo zpusobovat hnede skvrny na listech, ktere jsou prakticky vsude v okoli zilnatiny listu. jsou cca 2mm velke, ruznych tvaru. Pripadne, kdybyste mohli poradit, co s tim, diky moc

10 sonda sonda | 9. října 2009 v 22:31 | Reagovat

čau můžu pěstovat jen ve skříni a tak mně zajímá jestli stačí običejná baterka na svícení dík

11 trolda trolda | 9. října 2009 v 22:33 | Reagovat

máš super blog :-)

12 guitarista8 guitarista8 | 9. listopadu 2009 v 21:45 | Reagovat

hulteee

13 HNZ HNZ | 22. dubna 2010 v 18:11 | Reagovat

A nikdy neprestante :-)

14 Ganja Ganja | 24. srpna 2010 v 15:14 | Reagovat

hosi a holky nemate zkusenosti ste jen zhuleni VOLI!!!!!

15 ganjsa ganjsa | 19. září 2010 v 17:03 | Reagovat

[1]: ste retardované děcka proboha ..

16 Ondrej Ondrej | 20. ledna 2011 v 16:02 | Reagovat

sadil jsem a uz i sklizel Dutch Cheese od Dutch Passion a teda vice aromatickou odrudu jsem jeste nemel. Smrdi/voni nadherne http://www.devotionshop.cz/detail/seeds/semena-konopi/dutch-passion/dutch-cheese-10-semen-feminizovane/

17 pavel pavel | 3. března 2011 v 12:32 | Reagovat

lidy co to je s vami ? kdyz se vas nedko na neco pta tak mu aspon odpovedte vy debilove

18 Jirka23 Jirka23 | E-mail | 4. září 2011 v 1:12 | Reagovat
19 kenny kenny | E-mail | 22. srpna 2012 v 18:42 | Reagovat

[1]: hele když ti žloutnou listy tak zachvilý už mužeš sklízet???

20 kenny kenny | E-mail | 22. srpna 2012 v 18:43 | Reagovat

pavle ty se spamatuj a hlýdej si ty tvý kytky jj ???

21 kenny kenny | E-mail | 22. srpna 2012 v 18:44 | Reagovat

tpcm hele výš jak poznat jaky máš  pohlavie??? když uvídiš na palicích seminka tak je to kluk .
kdýž tam nejsou tak je to holka čau kenny

22 Petra Petra | 31. května 2013 v 14:12 | Reagovat

Super blog....dneska uz jsem presadila do velkeho kvetinace tu svou krasku :) moje prvnii tak jsem zvedava

23 hmm hmm | 10. listopadu 2014 v 18:00 | Reagovat

Free Steam games: http://getsteamgifts.com/ It really works!

24 Jakub Voráček Jakub Voráček | 29. března 2017 v 12:44 | Reagovat

Ja doporucuji proti skudcum tento roztok - https://www.nejlevnejsi-growshop.cz/ochrana-pro-skudcum-a-zapachu/spider-mite-control-plus-250ml.html opravdu se mi osvedcil a oproti minule urode nebe a nudy ;)

25 Caseydwelp Caseydwelp | E-mail | Web | 23. září 2017 v 19:58 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!</a>

26 Jefferypaync Jefferypaync | E-mail | Web | 2. října 2017 v 0:59 | Reagovat

Stress can have an unbelievable impact on health. It can come from a variety of sources and have a diversity of manifestations. The tips that are outlined below will aid in the identification of the factors that cause stress and in the steps that we can take to reduce its impacts or eliminate them entirely.

<a href=https://www.acheterviagrafr24.com/viagra-naturel-femme-libido/>viagra naturel femme libido</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama