Konopí u teenagerů

3. března 2007 v 11:34 | Hulič |  O Většině Drogách

Konopí u teenagerů:

Užívání konopí může u teenagerů odbrzdit schizofrenii
V mozcích nezletilých, kteří byli silnými uživateli marihuany, byly nalezeny změny podobné těm, které jsou nacházeny u schizofreniků. Přestože to ještě neprokazuje příčinnou souvislost, vědci z North Shore University Hospital-Long Island Jewish Healthcare System varují, že marihuana může být pro geneticky predisponované lidí jakousi spouští, jež může schizofrenii odbrzdit.
Radiologové z této univerzity scanovali mozky dvou skupin teenagerů: jednak dospívajících chlapců, kteří byli každodenními dlouhodobými uživateli marihuany, jednak dospívajících pacientů, léčených pro schizofrenii. Druhá skupina byla ještě dále dělena na ty, kteří v minulosti silně užívali marihuanu, a ty, kteří ji neužívali.
Výzkumníci zjistili, že jak u schizofreniků, tak u uživatelů marihuany je podprůměrně vyvinuta oblast mozku v podvěsku mozkovém, která se nazývá arcuate nucleus a hraje významnou úlohu v kognitivních (poznávacích) procesech.
Postižení nicméně nebylo totožné: těžcí uživatelé vysokých dávek marihuany měli postiženu danou oblast jen v levé polovině mozku, zatímco schizofrenici trpěli atrofií na obou stranách.
Výsledky této studie by mohly podpořit teorii, podle níž užívání konopných drog může odbrzdit schizofrenii. "Lidé, kteří mají předpoklady k schizofrenii, zřejmě mohou užíváním marihuany zvýšit riziko, že se u nich toto závažné duševní onemocnění vyvine," uvedla k tomu výzkumnice Manzar Ashtari z LIJ's Zucker Hillside Hospital . "Ať už se tam děje cokoliv, děje se to v oblastech mozku, které se ještě vyvíjejí," dodala a připojila varování pro teenagery: "Nehazardujte s marihuanou - a zvláště ne tehdy, když ve vaší rodině je někdo se schizofrenií nebo jinou vážnou duševní nemocí, a zvláště ne, když se váš mozek ještě vyvíjí."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Doutník Doutník | 26. května 2010 v 18:20 | Reagovat

- Největší z Českého hulení
- Obsahuje více jedů než cigareta
- Chlapi se hulením doutníků pyšní

ZNAKY: Velká cigareta, plná polonia 210, a dalších jedů. Pro svou velikost a obzvlášť štiplavý a pikantní kouř je velmi oblíbena u mužů, jenž si hrají na kovboje. Obsahuje mnoho kouře a zatěžuje plíce 4 krát víc, než normální cigareta.

VÝSKYT: Tato široce rozšířená avšak nehojná cigareta se vyskytuje v ústech mužů, zejména na divokém západě, ale i na severu, východě a jihu Česka. Muži hrající si na kovboje mají obvykle doutníků doma, v autě (obytném přívěsu), v batozích a kapsách dostatek.

OBECNĚ:
Jsou přístupné v obchodech, ale za vysokou cenu. Ručně vyrobené doutníky, dělané např. z konopí, nejsou tak jedovaté. Avšak čím jedovatější cigareta, tím cennější cigareta. A s ruční výrobou cennosti ubývá. Nejcennější ze cigaret je však joint, který však není Českým hitem.

2 weed weed | 29. července 2012 v 3:27 | Reagovat

Chcete začít vidělávat peníze přez internet?Více informací zde http://www.ermail.cz/link/YVYlaXVXeCjVTYlX77aTY7XVcCJA2aeA

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama